Селта с невероятен обрат срещу Виляреал (видео)

Селта записа доста труден, но сладък успех в борбата си за оцеляване в испанската Ла Лига. Отборът от Виго губеше от Виляреал  на своя "Балаидос" с 0:2 до почивката след два гола на Карл Екамби (11') и Алфонсо в 15-ата. След почивката обаче се стигна до три гола във вратата на "Жълтата подводница".

Малко след първия съдийски сигнал за втората част Аспас намали резултата след превъзходно изпълнен свободен удар. В 71-ата минута Оласа центрира отляво за Гомес, който се извиси и с глава порази вратата на гостите за 2:2. В 86-ата минута реферът се допита до ВАР и отсъди дузпа за Селта. Зад топката застана Аспас, който осъществи пълния обрат за домакините – 3:2.

Двата отбора остават съседи в класирането, като Селта е под чертата с 28 точки от 29 мача, а Виляреал и Валядолид са с по 29 над тях. В следващия кръг Виляреал приема лидера Барселона на "Ла Серамика", а Селта гостува на последния Уеска в друг важен мач за тима.