Еспаньол даде всичко от себе си, но Барса взе дербито (видео)

Барселона се наложи над Еспаньол с 2:0 в дерби от 29-ия кръг на Ла Лига. С два гола се отчете Лионел Меси.

Първото попадение падна в 71-ата минута, когато Меси бе точен, давайки аванс на тима си. Лео си спечели преяк свободен удар на границата на наказателното поле. Аржентинската суперзвезда копна топката над стената, капитанът на "лос перикитос" Виктор Санчес притича към голлинията, но вместо да избие насочи с глава към собствената мрежа - 1:0 за Барселона.

Като цяло символичните гости не изиграха лош мач и могат да съжаляват, че не си тръгнаха с частичен успех. Малко преди втория гол Марк-Андре тер Стеген допусна грешка, която за малко коства гол в неговата врата. Малко след това - в 89-ата минута Меси вкара втори гол, с който оформи крайния резултат. В крайна сметка Барса стигна до трите точки и крачи уверено към титлата.