Валенсия и Хетафе поделиха по точка, Виляреал с важна победа в Ла Лига

Виляреал постигна важен обрат при домакинството си на Райо Валекано в среща от 28-ия кръг на испанското футболно първенство. "Жълтата подводница" изоставаше в резултата, но постигнаха обрат до 3:1, записвайки силни втори 45 минути от срещата.

Марио Суарес бе точен за 0:1 след 20 минути игра. След почивката играчите на Виляреал бяха пределно мобилизирани и успяха да обърнат мача в своя полза. Токо Екамби направи обрата факт само в рамките на две игрови минути - между 50-ата и 52-ата, като на два пъти разочарова вратаря на съперника. Две минути преди последния сигнал Морено бе точен, фиксирайки крайния резултат.

Победата бе много важна за "Подводницата", в борба за оцеляване в елита. Виляреал е с актив от 29 пункта, поделяйки си 16-ата позиция в таблицата с Валядолид. Райо заема предпоследното място.

В същото време Валенсия и Хетафе завъртяха 0:0 в иначе интересен мач от кръга на Ла Лига. Двата тима треснаха по една греда, а през първото полувреме съдията подмина дузпа за кастилския тим. Така момчетата на Пепе Бордалас запазват четвъртата си позиция, но намалиха преднината си пред преследвачите Алавес и Севиля. “Бяло-черните" остават седми.