Бащата на Куртоа: Всички са настроени срещу Тибо

Бащата на вратаря на Реал Мадрид  Тибо Куртоа осъди пресата, която продължава  да критикува сина си след загубата от Аякс с 4:1 в Шампионска лига.

"Чувствам, че всички са против Тибо, особено това важи за испанската и фламандската преса. Като баща не мога да го пренебрегна.

Вратарят винаги е първа цел за критиката, тя е част от работата. Правилно или не, ще ви позволя да го съдите.

Но той се превърна в мишена заради четвъртия гол на Аякс, макар че имаше добър мач. Тази единична грешка придоби огромни размери. Има лични вещи, които се появяват в пресата. Виждам идеите на журналистите по отношение на сина ми.

Аз се боря с това, но за щастие Тибо е над него. Той знае какво да прави, знае качествата си и не се съмнява в себе си", заяви бащата на Куртоа.