Барса взе Ел Класико и е на финал за Купата (видео)

Барселона се наложи с класическото 3:0 при визитата си на Реал Мадрид в мач реванш от 1/2-финалите за Купата на Краля. Първият двубой завърши наравно - 1:1 и така каталунците се класират за следващата фаза. "Белите" могат да съжаляват, тъй като създадоха доста положения пред вратата на съперника, но Винисиус направи няколко пропуска.

Първото полувреме не бе особено интересно, като двата тима играха доста предпазливо. След почивката обаче Барса стигна до попадения. В 50-ата минута Жорди Алба пусна към Усман Дембеле, който надбяга Карвахал, след което французинът намери Луис Суарес, който с кинжален удар вкара топката във вратата на Кейлор Навас.

Интригата приключи в 69-ата минута, когато гостите нанесоха своя втори фатален удар. Семедо намери Дембеле, който навлезе в наказателното поле на "Белия балет" и пусна остър пас, което принуди Рафаел Варан да си отбележи автогол. Нo, ако не беше той - попадението щеше да е записано на Суарес, който щеше да прати топката във вратата. Малко след това Луис Суарес все пак вкара нов гол, но този път от дузпа, отсъдена за нарушение на Каземиро срещу уругваеца. До края мачът се доиграваше и до нов гол не се стигна.