Реал открадна победата във Валенсия с две дузпи

Реал Мадрид победи трудно с 2:1 Леванте като гост в късния мач от кръга на Ла Лига. Две дузпи донесоха успеха на "Белия балет", който можеше да получи още голове, но на два пъти гредите спасяваха столичани.

Иначе в 42-ата минута дойде пъвата дузпа за Реал, при която ВАР сигнализира за доста по-ранна ситуация на игра с ръка на Енис Барди. Но изглеждаше, че той я беше вдигнал, за да предпази лицето си. От бялата точка Карим Бензема откри резултата.

В 60-ата силната игра на Леванте най-сетне донесе гол. Хосе Моралес проби отляво и центрира, Роджър Марти протегна крак, изпреварвайки Начо, и насочи много точно към далечния ъгъл - 1:1.

В 78-ата минута Реал получи втора дузпа след VAR - този път за фаул на Дукуре срещу Каземиро. Така, само четири минути след влизането си на терена, Гарет Бейл отбеляза гол, оказал се и победен. 4 минути преди края Начо получи втори жълт картон и така Реал доигра с 10 души, а бранителят ще бъде наказан за Ел Класико срещу Барселона.

Преди големия мач на 2 март Барса продължава да води в класирането с 57 т., а Реал е трети с 48.