Виляреал с важна победа над Севиля (видео)

Виляреал записа класически и много важен успех с 3:0 при домакинството си на Севиля в двубой, който бе от програмата на 24-ия кръг на Ла Лига. Гонсалес Соберон Алваро даде аванс на "Жълтата подводница" с попадение в 20-ата минута. В добавеното време на първата част Карл Токо Екамби покачи на 2:0.

След почивката гостите опитаха да се върнат в мача, но така и не успяха да стигнат дори до почетен гол. Вместо това Виляреал нанесе още един удар, като пет минути преди края на мача Алфонсо Педраса направи резултата класически и сложи точка на спора.

Победата идва доста добре за домакините. Виляреал вече има 23 точки, но все още е в зоната на изпадащите - с точка по-малко от 17-ия в класирането Селта. Севиля от своя страна не успя да се възползва от грешната стъпка на Реал и да скъси дистанцията между двата тима. Андалусийците остават 4-ти с 37 точки.