Валверде: Бях убеден, че Лео може да вкара и двете дузпи

Старши- треньорът  на Барселона  Ернесто Валверде даде коментар след победата с 1:0 над Валядолид в мач от 24-я кръг на Примера дивисион.

Автор на единствения гол стана  нападателят Лионел Меси, който реализира дузпа в 43-та минута. В края на срещата аржентинецът направи още един удар от 11-метровата точка, но този път не успя да отбележи гол.

"Не съм нервен, когато Меси изпълнява дузпа. Бях сигурен, че той ще реализира и двата 11-метрови удара. Можете да разчитате на Лео. Можеше да вкара повече голове.

През първото полувреме имахме много малко движение в нападение. Не движихме  топката със желаната скорост.

Някои мачове се печелят по този начин. Срещата с Лион  в Шампионска лига ще бъде още едно предизвикателство за нас.

Виждам, че отборът е готов да покаже най-добрият  футбол. Пред нас стоят четири важни срещи. Ще се движим стъпка по стъпка", заяви Валверде.