Сензация на Бернабеу! Жирона обърна Реал (видео)

Жирона се поздрави с впечатляващ успех с 2:1 при визитата си на Реал Мадрид на "Естадио Сантяго Бернабеу" в среща от 24-ия кръг на Ла Лига. "Белите" играха добре през първата част, но стигнаха само до един гол. Той падна в 25-ата минута Тони Кроос центрира отдясно, Педро Алкала и изпусна Каземиро, който отбеляза хубав гол с глава. "Белите" бяха близо до още голове, но лош късмет и добрите изяви на Буну запазиха резултата непроменен.

След почивката гостите стигнаха до пълен обрат. В 63-ата жиронци отново пробиха отбраната на Мадрид. Стуани стреля с глава от пет метра и нацели близката греда. Отбитата топка попадна у Стуани, който стреля по посока на вратата, а Серхио Рамос игра като вратар, блокирайки с ръце удара. Съдията посочи бялата точка без колебание, а Стуани реализира дузпата - 1:1. 15 минути преди края феновете по трибуните не вярваха на очите си, тъй като гостите вкараха втори гол. Тибо Куртоа не реагира достатъчно добре при удар на Антони Лосано. Порту изпревари Марсело за добавка и реализира с плонж, фиксирайки крайния резултат.

В 90-ата Серхио Рамос беше изгонен с втори жълт картон заради опасна игра. Капитанът опита задна ножица, но нацели съперник в лицето.