Пестелива победа за Барса срещу Валядолид

Барселона постигна пестелива победа с 1:0 при домакинството на Реал Валядолид на "Камп Ноу“ от 24-ия кръг на Ла Лига. Малко преди почивката падна единственият гол. Пике спечели дузпа, a Лео Меси стреля плътно в долния десен ъгъл и Масип усети посоката, но беше безпомощен.

Каталунците имаха пълно превъзходство в срещата, но направиха много сериозни пропуски, които ги лишиха от по-убедителен успех. Играчите на Реал Валядолид не успяха да отправят нито един точен удар в очертанията на Марк-Андре тер Стеген и да принудят германският вратар да се намесва.

Влезлият като резерва Луис Суарес се изложи три пъти сам срещу вратаря. В 85-ата минута Меси пък изпусна дузпа.

Барселона събра 54 точки на върха и води със седем на втория Атлетико Мадрид. Валядолид е 15-и с 26 пункта на сметката си.