Стадион: "Вайекас“, Мадрид
Дата: 16.02.2019 г.
Час: 17:15
Съдия: Хесус Хил

Новакът Райо Валекано инкасира втора поредна загуба и то пак след попадение в заключителните минути. В последния си мач от Ла Лига "пчелите“ отстъпиха с 1:2 като гости на Еспаньол. Възпитаниците на Мичел водеха на полувремето, но през втората част допуснаха две без ответни попадения, последното от които дълбоко в добавеното време.

Загубата в Барселона остави столичани под чертата, като в момента Райо е на 18-то място с 23 точки, но поне е на точка от спасението.

Контузени за домакините са Елустондо и Ембула, а Веласкес е наказан.

Реал Мадрид записа успех с 3:1 при визитата си на Атлетико в столичното дерби от 23-тия кръг на Ла Лига. Двата тима направиха интересен мач, като "Белия балет" успя да се поздрави с трите точки.

Каземиро откри в 16-ата минута. След изпълнение на корнер Рамос игра с глава, а Каземиро беше оставен на втора греда и реализира ефектен гол със странична ножица.

Гризман изравни в 25-ата минута за радост на повечето фенове по трибуните. Асистенцията бе на Анхел Корея, който изведе своя съотборник на ръба на засадата.

В 43-ата Серхио Рамос отбеляза от дузпа, която бе отсъдена след намесата на ВАР. След почивката Гарет Бейл влезе в клуб 100 в Реал Мадрид, като един от играчите със 100 гола за клуба. Уелсецът се разписа за крайното 3:1, след пас на Лука Модрич.

Така "лос колочонерос“ вече са на 3-то място в класирането и имат 44 точки. След отпадането за Купата на Краля, за играчите на Диего Симеоне им остана да се надяват на подвиг в Шампионската лига. Идната седмица "дюшекчиите“ се изправят в първи 1/8-финален двубой срещу италианския първенец Ювентус.

Аут за втория поред градски сблъсък са Ернандес и Партей, а Коке е под въпрос.

Прогноза: Райо Валекано – Атлетико Мадрид 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!