Куртоа: VAR бе на моя страна

Вратарят на Реал Мадрид Тибо Куртоа  коментира резултата от първия мач от 1/8-финала на  Шампионска  лига с Амстердам Аякс (2: 1).

"Днес направих добри спасявания, плюс това имах късмет, VAR бе на моя страна. Но мисля, че съдията взе правилното решение. Щастливи сме, че Аякс не вкара към почивката. През  второто полувреме нещата вървяха нагоре, вкарахме красив гол. Това ясно обезкуражи Аякс и макар, че домакините изравниха, ние продължихме да играем за победа.

Аякс е много енергичен отбор, който използва висока преса и се опитва да оцени топката. За нас бе  трудно да намерим свободно място, не вървеше играта в пас. Разбира се, съдбата на сблъсъка все още не е разрешена. Съперникът ще дойде в Мадрид, за да покаже добър футбол и да вкара най-малко два пъти. Но ние сме на ход. Да се ​​надяваме, че това ще продължи", заяви Куртоа.