Реал взе столичното дерби срещу Атлетико

Реал Мадрид записа успех с 3:1 при визитата си на Атлетико в столичното дерби от 23-тия кръг на Ла Лига. Двата тима направиха интересен мач, като "Белия балет" успя да се поздрави с трите точки. Каземиро откри в 16-ата минута. След изпълнение на корнер Рамос игра с глава, а Каземиро беше оставен на втора греда и реализира ефектен гол със странична ножица.

Гризман изравни в 25-ата минута за радост на повечето фенове по трибуните. Асистенцията бе на Анхел Корея, който изведе своя съотборник на ръба на засадата. В 43-ата Серхио Рамос отбеляза от дузпа, която бе отсъдена след намесата на ВАР.

След почивката Гарет Бейл влезе в клуб 100 в Реал Мадрид, като един от играчите със 100 гола за клуба. Уелсецът се разписа за крайното 3:1, след пас на Лука Модрич.