Барса и Реал оставиха интрига и за реванша (видео)

Барселона и Реал Мадрид завършиха при резултат - 1:1 в първи сблъсък от 1/2-финалите за Купата на Краля. Така интригата се запази за реванша, който ще е в столицата на 27 февруари. Ранен гол на Лукас Васкес още в шестата минута даде аванс на "Белия балет". Винисиус центрира към далечната греда, където Жорди Алба не прецени летежа на топката и позволи на Бензема да подаде към вратарското поле, където Лукас Васкес чукна технично към далечния ъгъл за 0:1.

В 32-ата Малком центрира от поредно статично положение - Ракитич стреля с глава и нацели напречната греда. Направилият силен мач Малком изравни в 57-ата минута. Първо Суарес бе близо до гола, след като отапви топката към празната врата, но нацели близката греда, а отскочилата топка попадна у Малком, който реализира от далеч нелека позиция - 1:1.

След този гол в игра се появиха звездите Лионел Меси и Гарет Бейл. В оставащите минути положения не липсваха, но все пак до нов гол не се стигна.