Бетис вгорчи дебюта на Мората в Атлетико за радост на Барса (видео)

Бетис вгорчи дебюта на Алваро Мората в Атлетико Мадрид, като записа успех с минималното 1:0 в мача от 22-ия кръг на Ла Лига. Единственият гол в срещата бе дело на Серхио Каналес. Халфът бе точен от дузпа, която бе отсъдена за игра с ръка на Филипе Луиш през втората част.

Загубата донесе преднина от шест точки на Барселона и със сигурност зарадва каталунците. Трябва да се отбележи обаче, че в 55-ата минута при резултат 0:0 съдията не даде дузпа срещу дебютиращия Алваро Мората. Иначе Гризман също нямаше ден, след като пропусна няколко положения, като при едно от тях нацели и греда.

"Дюшекчиите“ изпуснаха чудесен шанс да се приближат на три точки зад лидера Барселона във временното класиране. Каталунците направиха 2:2 с Валенсия в събота, но сега Бетис им направи услуга.