Меси измъкна точката за Барса срещу Валенсия

Барселона направи грешна стъпка в испанската Примера дивисион. На своя "Камп Ноу" каталунците стигнаха само до равенство 2:2 с Валенсия, като губеха с 0:2 след малко повече от половин час игра.

Кевин Гамейро изведе Валенсия напред в 24-ата минута след контраатака и извеждащ пас на Родриго. Малко по-късно Сержи Роберто направи наивна дузпа за избутване в гръб и Дани Парехо вкара от бялата точка, за да удвои преднината на ""прилепите".

В 37-ата Меси подаде в наказателното поле към Семедо, който изпревари Тони Лато. Защитникът на валенсианци несъобразително протегна крак и спъна своя противник - дузпа. Меси реализира от бялата точка за 1:2. В 64-ата минута Меси се разписа повторно, този път с моментален удар извън наказателното поле, и резултатът стана 2:2. До края обаче Барселона така и не стигна до нов гол.

Така "блаугранас" остават лидери в класирането с актив от 50 точки, 6 повече от втория Атлетико Мадрид (44), но столичани са с мач по-малко. Трети е Реал Мадрид с 39 пункта.