Стадион: "Бенито Виямарин“, Севиля
Дата: 03.02.2019 г.
Час: 17:15
Съдия: Давид Медие

Отборът на Бетис отново не бе особено убедителен и допусна трета загуба за последните си пет мача в Примера. В предишния кръг "зелено-белите“ отстъпиха с 0:1 като гости на набиращия скорост състав на Атлетик Билбао. Поражението не позволи на селекцията на Кике Сетиен да се доближи до Топ 6 във временното класиране и в момента "зелено-белите“ са на 8-ма позиция с 29 точки.

За предстоящия двубой отсъстващия за севилци са Тейо и Каравльо, а Фирпо е под въпрос.

Атлетико Мадрид продължава да притеснява Барселона. В последния си мач от първенството тимът от столицата запази дистанцията от пет точки от испанския шампион. “Рохибланкос" спечелиха с 2:0 над Хетафе в мач от 21-ия кръг на Ла Лига. Антоан Гризман (27) и Саул (37) отбелязаха за "дюшекчиите" и дадоха спокойствие на феновете за след почивката.

В 27-ата минута Томас Партей отправи отличен пас за Антоан Гризман, който оттам насетне знаеше какво да направи и безпощадно опъна мрежата зад Давид Сория. Десет минути по-късно в прегръдките на своите колеги попадна и Саул Нигес, който се оказа най-близо до топката след отразен удар на Никола Калинич и отблизо реализира за 2:0.

Хетафе доигра срещата с двама души по-малко, след като в края изнервените Джене Даконам и Леандро Кабрера получиха по втори жълт картон.

Така "лос колочонерос“ са на 2-ра позиция и имат 44 пункта. Наставникът Диего Симеоне не може да разчита на Коща, Савич, Коке и Годин. Витоло и Луиш са под въпрос.

Бетис играе много трудно срещу Атлетико у дома. За последно "вердибланкос“ спечелиха над столичани пред собствена публика през 2006 г.

Прогноза: Бетис – Атлетико Мадрид 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!