Реал почервеня и разби Еспаньол

Реал Мадрид спечели трета поредна победа в Ла Лига след 4:2 при гостуването си на Еспаньол в двубой от 21-вия кръг.

"Белия балет", играл с червени екипи. на практика си реши мача още в неговото начало. В 15-ата минута тимът вече водеше с 2:0, благодарение на головете на Карим Бензема и Серхио Рамос. Все пак Леонардо Баптищао върна едно попадение в 25-ата минута.

В 45-ата Бензема подаде към Винисиус в наказателното поле, бразилецът заложи топката на френския съотборник, който много технично насочи по диагонала и не остави шансове на Диего Лопес. Бензема шутира силно и много точно за 1:3.

През втората част Гарет Бейл (67') също отбеляза, но малко след това столичани останаха с човек по-малко, след като Рафаел Варан получи директен червен картон. Френският защитник спъна Пабло Пиати пред наказателното поле, а съдията видя директена голова опасност и изгони бранителя.

В края на срещата Роберто Росалес вкара още един гол за своя тим и направи загубата по-малка, оформяйки крайния резултат.