Барса без проблеми срещу Жирона

Барселона записа успех с 2:0 при визитата си на Жирона в двубой от 21-ия кръг на Ла Лига. Нелсон Семедо откри в деветата минута. Артуро Видал внесе смут в наказателното поле, защитата на жиронци се замота и Нелсон Семедо се възползва: шутира от 13 метра, пращайки кълбото в близкия ъгъл за 0:1.

Този резултат се запази до 68-ата минута, когато Лионел Меси удвои аванса на каталунците.  Аржентинецът получи абсолютно сам, той напредна и копна топката над вратаря - 0:2. Иначе преди това в 51-ата Бернардо получи дискусионен втори жълт картон за нарушение в центъра. Бранителят извърши нарушение срещу Луис Суарес, но контактът сякаш не беше достатъчен за втори жълт картон. Съдията обаче реши друго и така отборът доигра мача с човек по-малко.