Хирона - Барселона: Труден тест за шампиона

Стадион: "Мунисипал де Монтиливи", Хирона

Дата: 27.01.2019

Час: 17:30 ч.

Съдия: Пабло Гонзалес

Хирона приема Барселона в каталунското дерби на 21-я кръг на Примера дивисион. През първата част от сезона хиронци по сензационен начин отнеха точки от регионалния си съперник. При това хората на Еузебио Сакристан бяха с човек повече в онзи мач и претендираха за победа. Какво ще се случи сега? Ще накажат ли шампионите своя съсед за дръзкото му  поведение на "Камп Ноу" или хората на Ернесто Валверде са изправени пред едно трудно гостуване?

Хирона се намира в неприятна серия от 9 мача без победа. Тимът е без успех в Ла Лига от ноември, а до миналия кръг записа три поредни равенства. През миналия уикенд Хирона гостува на Бетис и загуби с 3:1, макар че спечели първото полувреме и пазеше равенството до 94-та минута.  Сега каталунците са 12-ти в класирането, на 4 точки от опасната зона.

Аут за мача са контузените Мохика, Планас, Бенитес и Робертс.

Барселона влиза в двубоя след неприятна загуба на гости на Севиля в Купата за Краля, което може да попречи на шампионите да направят златен требъл през този сезон. Още по-неприятното е, че реваншът с андалусците е след три дни, което означава, че колективът на Ернесто Валверде днес трябва да запази сили и за Севиля. Иначе в Примера дивисион Барселона е в серия от седем поредни победи и е лидер в класирането, на де точки пред Атлетико, който изигра своя мач.

Контузени са Умтити, Алкантара и Дембеле.

Хирона е без загуба у дома вече трети месец и това се дължи на факта, че хората  на Сакристан много се раздават на родна земя и играят безстрашно срещу всеки съперник. Барселона е изправена пред труден двубой, който вероятно силно ще прилича на гостуването на Хетафе в началото на януари. Тогава шампионите победиха благодарение на индивидуалната си класа, за това може би и сега ще видим нещо подобно.

Прогноза: Хирона - Барселона 0:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!