След провала за Купата Атлетико се нуждае от нова победа в Ла Лига

Стадион: "Ел Алкорас“, Уеска
Дата: 19.01.2019 г.
Час: 19:30
Съдия: Гийермо Куадра

Само кръг, след като постигна едва втората си победа за сезона, новакът Уеска бързо се върна към загубите. Преди седмица арагонци отстъпиха с 0:1 при визитата си на Леганес. Поражението в покрайнините на Мадрид остави играчите на младия Франсиско Родригес със скромните 11 пункта, като Уеска логична е на последното 20-то място. Към настоящия момент арангонци са на цели 10 точки от спасението.

Контузен за домакините е Луисиньо.
Атлетико Мадрид постигна минимална победа с 1:0 срещу Леванте в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Столичани можеха да дръпнат в резултата още в първите минути на мача, но Гризман направи непростим пропуск от 2-3 метра. В 11-ата минута Коке изпрати топката в мрежата след пас на Витоло, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради нарушение.
В крайна сметка резултатът бе открит след около час игра. В 57-ата минута Томас Парти пробва подаване отляво, а Никола Вукчевич отби топката с ръка. Съдията направи консултация и с ВАР и отсъди дузпа. Гризман не пропусна да откри резултата, след като бе точен от бялата точка.
Така футболистите на Диего Симеоне събраха актив от 38 точки и се продължават да на пет пункта зад лидера Барселона.

През седмицата "лос колочонерос“ допуснаха малко очаквана издънка и отпаднаха от турнира за Купата на Краля. Столичани направиха 3:3 у дома срещу Жирона и след 1:1 в първия мач каталунският клуб се класира за 1/4-финалите в надпреварата.

Контузени за Атлетико са Коща, Савич и Витоло, а Луиш е под въпрос.

Прогноза: Уеска – Атлетико Мадрид 0:3

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!