Дузпа спаси Атлетико срещу Леванте (видео)

Атлетико Мадрид постигна минимална победа с 1:0 срещу Леванте в среща от 19-ия кръг на Ла Лига. Столичани можешеха да дръпнат в резултата още в първите минути на мача, но Гризман направи непростим пропуск от 2-3 метра. В 11-ата минута Коке изпрати топката в мрежата след пас на Витоло, но след намесата на ВАР попадението бе отменено заради нарушение.

В крайна сметка резултатът бе открит след около час игра. В 57-ата минута Томас Парти пробва подаване отляво, а Никола Вукчевич отби топката с ръка. Съдията направи консултация и с ВАР и отсъди дузпа. Гризман не пропусна да откри резултата, след като бе точен от бялата точка.

Така футболистите на Диего Симеоне събраха актив от 38 точки и се приближиха само на две от лидера Барселона, който има мач по-малко. Леванте остава на 11-та позиция с 23 пункта.