Барселона - Ейбар: Никакви шансове за гостите

Стадион: "Камп Ноу", Барселона

Дата: 13.01.2019 г.

Час: 19:30

Съдия: Хесус Гил

Барселона продължава да укрепва лидерската си позиция - от една страна, благодарение на своята безпогрешна серия, а от друга, заради грешките на своите преследвачи. В последния кръг от първата част на сезона каталунците ще бъдат домакини на Ейбар. Това е любим съперник на испанския шампион, защото "оръжейниците", колкото и да се славят със своя боен дух, никога не са отнемали точки от Барселона. Напълно логично е да не очакваме някакви сензации на "Камп Ноу" в неделя вечер.

През миналата седмица каталунците с много труд успяха да преодолеят коравия Хетафе в Мадрид, благодарение на волята, майсторството си и два феноменални гола на Лионел Меси и Луис Суарес. В същото време Атлетико и Севиля не успяха да спечелят срещите си и така "блаугранас" се отдалечи на 5 точки от столичани и на седем от андалусците.

Ейбар постигна сензационна победа с 3:0 над Реал Мадрид  на 24 ноември и това всъщност се оказа последният успех на баските. Добрата новина е, че хората на Хосе Мендилибар изиграха пет мача през декември и не загубиха нито един, което обаче не помогна кой знае колко на тима в борбата му за оцеляването, защото е 13-ти в класирането, но само на три точки от опасната зона.

Рафиня и Умтити са аут заради контузии. Гостите са без Леон и Шарлес Де Оливейра.

Интересни факти:

- Барселона е най-резултатният отбор в Лигата с 50 гола.

- Барселона е най-зрелищният отбор в Лигата - в мачовете на тима се отбелязват средно по 3.89 гола.

- Барселона е вкарвала не по-малко от три гола в предишните си домакински мачове с Ейбар.

- Ейбар не е вкарвал в четири от последните си пет срещи.

Трудно можем да си представим, че баските могат да се противопоставят на шампиона. Вероятно домакините ще установят контрол върху срещата от първата минута и още през първото полувреме ще решат всичко в своя полза, още повече, че "оръжейниците" са най-слаби в лигата по резултати от първата част на мачовете си.

Прогноза: Барселона - Ейбар 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!