Стадион: "Рамон Санчес Писхуан“, Севиля
Дата: 06.01.2019 г.
Час: 17:15
Съдия: Антонио Матеу

Севиля се отдалечи от лидера Барселона в Примера Дивисион, след като в последния си мач от първенството стигнаха само до равенство 1:1 при визитата си на Леганес. Преди няколко кръга Севиля бе с равен брой точки с каталунците, но в последно време направи някои грешки в шампионата и вече изостава на пет пункта от върха. Барселона е с 37 точки, следван от Атлетико Мадрид с 34, докато Севиля е с 32.

Иначе срещата започна с ранен гол на “лос пепинерос". В петата минута Алан Ниомцентрира отдясно и Микел Весга реализира с глава, насочвайки от 10 метра в далечния ъгъл на вратаря - 1:0. Бен Йедер успя да разпечата вратата на Леганес в продължението на мача, фиксирайки крайния резултат 1:1.

Контузен за домакините е Гоналон, а Кяер и Навас са под въпрос. Васкес и Меркадо са наказани.

Атлетико Мадрид победи с минималното 1:0 състава на Еспаньол в мач от 17-я кръг на Ла Лига. Двубоят бе изигран на "Уанда Метрополитано", а привържениците на домакините трябваше да чакат до последно, за да се уверят, че техният отбор ще спечели мача. Единственият гол бе дело на голямата звезда на Атлетико Антоан Гризман от дузпа в 56-ата минута. Гостите от Еспаньол наложиха натиск върху своя опонент, но така и не стигнаха до гол през редовното време. Каталунците дори притежаваха топката в по-голям процент от мача - 60 на 40.

Въпреки това, играчите на Диего Симеоне е на 2-ро място и има 34 точки.

Контузени за тежката визита на юг са Диего Коща и Луиш. Лемар е под въпрос.

Прогноза: Севиля – Атлетико Мадрид 1:1