Реал Мадрид стартира годината с издънка

Реал Мадрид не започна годината, носейки радост на феновете си. "Белия балет" стигна само до равенство - 2:2 като гост на намиращия се в зоната на изпадащите в Примера дивисион тим на Виляреал. Двубоят беше отложен от 17-ия кръг.

Домакините откриха резултата още в самото начало. Сантяго Касорла беше точен след само 4 минути игра. Само три по-късно Карим Бензема изравни. В 20-ата Рафаел Варан направи обрата пълен, след като се разписа с глава. В 82-ата минута Касорла върна равенството с удар отблизо. В заключителните минути столичани така и не успяха да стигнат до нов гол.

Така Реал остана на четвъртата позиция във вреенното класиране с 30 точки, две по-малко от третия Севиля и на седем от лидера Барселона.