Валенсия стигна до драматичен успех над Уеска

Валенсия постигна драматична победа над последния в Ла Лига Уеска с 2:1 у дома. Двубоят бе от 17-ия кръг на испанското първенство.

Дани Парехо даде аванс на "прилепите“ в 25-ата минута, когато се оказа непокрит на точката на дузпата и получи асистенция от Дмитрий Черишев. В 72-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Карлос Солер срещу Кучо Ернандес. Потърпевшият превърна дузпата в гол.

След изравнителното попадение Уеска имаше шансове дори да стигне до пълен обрат, но Кучо и Лонго пропуснаха. Гостите дори удариха греда след изпълнение на пряк свободен удар.  В 93-ата минута крайният бранител Пичини засече топката от воле и матира Сантамария за крайното 2:1.

С този успех тимът на Марселино Гарсия Торал събра 22 точки и излезе на осмо място в класирането. Уеска е на последната позиция с едва осем точки.