Меси започва да напомня за най-добрите си дни - Барса с лесна победа над Селта

Барселона спечели четвърта поредна победа в Ла Лига, като надви с 2:0 Селта на своя "Камп ноу". Шампионите си осигуриха да зимуват на първата позиция в класирането, като завършват 2018 г. с аванс от три точки пред Атлетико Мадрид.

Хората на Ернесто Валверде решиха всичко преди почивката, когато паднаха и двата гола. Усман Дембеле откри в десетата минута, като се озова непокрит на правилното място. Вратарят на гостите от Виго Рубен Бланко изби удар на Лионел Меси, но топката попадна в Дембеле и той не сгреши.

В края на първата част звездата на домакините Лионел Меси продължи да демонстрира великолепна форма. Аржентинецът бе изведен от Алба, като се измъкна от защитата на гостите през центъра, озова се сам срещу вратаря и за него не бе проблем да го преодолее.

След почивката Барса свали темпото и доиграваше мача. Селта имаше своите шансове, но добрите намеси на Марк-Андре тер Стеген не позволиха на гостите от Виго да вземат нещо.