Стадион: "Уанда Метрополитано“, Мадрид
Дата: 09.12.2018 г.
Час: 14:00
Съдия: Алехандро Ернандес

Жирона и Атлетико Мадрид завършиха наравно - 1:1, в интересен мач от 14-ия кръг на Примера Дивисион. Каталунският клуб изигра добър двубой и може да съжалява повече, че изпусна победата.

Стуани изведе Жирона напред в резултата с гол от дузпа в добавеното време на първата част. Родри сбърка при изнасянето на топката, Стуани отне и бе съборен от Ян Облак. Реферът се посъветва с видеоасистента и посочи бялата точка. Атлетико Мадрид успя да изравни резултата след автогол на Рамальо в 82-та минута.

Това бе шести пореден мач без загуба за Жирона. Атлетико пък остава с един успех от седем визити до момента и има 25 точки, като играчите на Диего Симеоне отново изпуснаха добра възможност да се приближат максимално близо до лидера Барселона, който е с три пункта повече.

Аут за "дюшекчиите“ са Диего Коща, който е контузен, а Коке е с наказание. Под въпрос пък са Хуанфран, Годин и Луиш.

Сензацията Алавес записа втори пореден мач без победа в Ла Лига, но баските продължават да са в Топ 4 на временното класиране. В предишния кръг възпитаниците на Абелардо Фернандес направиха 1:1 у дома срещу устремилия се към лидерската позиция състав на Севиля. С точката Алавес вече има 24 и е на 4-то място.

Контузен за тежката визита в столицата е Ели.

Прогноза: Атлетико Мадрид – Алавес 1:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!