Севиля с труден успех над Еспаньол, Виляреал загуби точки срещу Валекано

Севиля надви трудно у дома Еспаньол с 2:1 в среща от 12-ия кръг на Примера дивисион и успя да го измести от четвъртата позиция. Гостите от Барселона поведоха с гол на Борха Иглесиас (38), но Габрил Меркадо (70) изравни след пас на Евер Банега. В самия край Уисам Бен Йедер (89) донесе победата за андалусци, които са четвърти с 23 точки. "Папагалчетата“ вече са пети с 21 точки.

В друг интересен мач от кръга - Райо Валекано и Виляреал също поделиха по точка след зрелищно равенство 2:2. Чуквуезе (33) изведе гостите напред в резултата, но Раул де Томас (45+1) изравни за "пчеличките“, а Алваро Гарсия вкара за 2:1. Сансоне (80) донесе точката за "Жълтата подводница“, като тимът е вече на 16-а позиция с 11 точки. Райо остава предпоследен със 7 точки.