Реал надигра Пенярол с голове на Ди Мария и ван дер Ваарт

Реал Мадрид триумфира за шести пореден път с трофея „Сантяго Бернабеу", след като надигра с 2:0 уругвайския гранд Пенярол на своя стадион в испанската столица. Голове на Анхел Ди Мария и Рафаел ван дер Ваарт през второто полувреме донесоха успеха за „белите".

Началните минути бяха интригуващи, а зрителите станаха свидетели на красиви солови акции. Шаби Алонсо удари греда, до 20-ата минута Пенярол изпълни четири статични положения пред вратата на домакините, а Серхио Рамос пък едва не счупи крака на Фабиан Естояноф с чудовищно влизане близо до наказателното поле.

Анхел Ди Мария показа защо Моуриньо го взе на "Бернабеу", след като в 68-ата минута халфът сътвори невероятен рейд и унизи Гийермо Родригес преди да прати топката в мрежата.

Ван дер Ваарт изпълни точно дузпа в добавеното време, след като Родригес повали Бензема в наказателното поле, и оформи крайното 2:0.

Тимът на Моуриньо започва кампанията в испанското първенство с гостуване на Майорка в неделя.