Ново реми за Атлетико в Ла Лига (видео)

Леганес измъкна точка от домакинството си на Атлетико Мадрид от 11-ия кръг на Ла Лига. Срещата, която се игра на "Естадио Мунисипал де Бутарке", завърши при резултат 1:1. Мадридчани поведоха през второто полувреме след чудесно изпълнение на Антоан Гризман от фаул.

Домакините обаче не спряха да търсят попадение, а в 82-ата минута късметът покри Атлетико. Родриго Тарин стреля след центриране от фаул, но в напречната греда. Топката остана във владение на играчите на Леганес и след това Гуидо Карийо си пое и оформи 1:1.

Така момчетата на Диего Симеоне записаха пето реми от началото на кампанията и с 20 точки е на второто място в класирането. Леганес остана в опасната зона на изпадащите с 9 пункта на 18-ата позиция.