Лопетеги: Отговорността е на треньора

Старши-треньорът на Реал Мадрид Хулиен Лопетеги даде коментар на мача с Барселона от десетия кръг на Примера дивисион, който завърши при резултат 5:1 за каталунците.

"Трудно се приема такъв резултат, особено след мач с Барселона. Чувствах, че имаме шанс да обърнем събитията в наша полза. Каталунците изглеждаха по-добре от нас през първото полувреме, но не създадоха много положения за гол.

Подобрихме се след почивката и можехме да се върнем в мача. Но не ни провървя, а след това Суарес направи 3:1 и този гол ни уби. Резултатът не отразява събитията на терена, но го приемаме.

Никога не съм критикувал отборите си, няма да го направя и сега. Всичко, което искам е да вдигна морала на своите играчи. За всеки е трудно да приеме този резултат, но по-интересно ми е, къде ще се окажем през април или май. Отборът има какво да каже през този сезон", заяви Лопетеги.