Какво Ел Класико! Барса разпиля Реал

Барселона записа разгромен успех над Реал Мадрид с 5:1 в суперсблъсък от десетия кръг на Ла Лига. Двубоят бе равностоен до последните 15 минути, когато головете във вратата на "Белия балет" започнаха да валят. Коутиньо откри резултата в 11-ата минута с техничен удар от 11 метра. Луис Суарес удвои от дузпа в 30-ата минута, отсъдена след консултация с ВАР. Марсело намали в 50-ата минута и върна интригата.

Малко след попадението на Марсело Лука Модрич удари левия страничен стълб на вратата на Тер Стеген. Следващите минути преминаха при поделено надмощие, като и двата състава имаха своите положения. Суарес удари греда за каталунците, докато за Реал с пропуск се отчете Бензема.

В последните 15 минути обаче каталунците си осигуриха успеха. Суарес вкара за 3:1 в 75-ата минута, след асистенция на Сержи Роберто. В 83-ата Луис Суарес оформи хеттрик, а Артуро Видал реализира за 5:1 в 87-ата.

Иначе това бе първо Ел Класико без Лео Меси и Кристиано Роналдо от 11 години насам. Първият е контузен и гледа мача от трибуните, докато "Белия балет" продаде доскорошната си звезда на Ювентус.