Стадион: "Уанда Метрополитано“, Мадрид
Дата: 27.10.2018 г.
Час: 21:45
Съдия: Антонио Матеу

Виляреал и Атлетико Мадрид завършиха наравно при резултат 1:1 в двубой от деветия кръг на Примера Дивисион. Всичко най-интересно в мача се случи след почивката. В 50-ата минута домакините поискаха дузпа при съмнителна ситуация за игра с ръка на Люка Ернандес. Съдията прецени, че няма нарушение. Две минути по-късно "дюшекчиите" откриха резултата. Гризман центрира, а Фунес Мори едва не си отбеляза автогол, като нацели напречната греда, а при добавката Филипе Луиш беше на точното място, за да реализира с глава - 0:1.

Марио Гаспар изравни в 65-ата, след хубаво центриране на Карлос Бака. До края до нов гол не се стигна и така двата тима поделиха по точка.

"Лос колочонерос“ са 5-ти и имат 16 точки, като към момента са на три пункта от лидера Барселона.

През седмицата възпитаниците на Диего Симеоне бяха разбити с 0:4 като гости на Борусия Дортмунд в двубой от Шампионската лига, а това е най-голямата загуба в треньорската кариера на Ел Чоло.

Хуанфран е наказан за домакините.

Реал Сосиедад отново не успя да зарадва феновете си и тимът продължава да няма успех пред собствена публика от началото на сезона. Този път "синьо-белите“ направиха изненадващо нулево реми у дома срещу Жирона. Така играчите на Асиер Гаритано имат 12 точки и за момента се намират на 9-то място в класирането.

Баските нямат успех като гост на Атлетико от сезон 2012/13, когато печелят с минималното 1:0. Впоследствие Реал Сосиедад инкасира само загуби, които до момента са пет на брой.

Аут за визитата в столицата са Меркеланс, Салдуа и Мерино, а Янузай и Йоренте са под въпрос.

Прогноза: Атлетико Мадрид – Реал Сосиедад 2:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!