Стадион: "Естадио де ла Серамика“, Виляреал
Дата: 20.10.2018 г.
Час: 19:30
Съдия: Хавиер Естрада

Амбициозният тим на Виляреал се представя много под очакванията до момента. "Жълтата подводница“ има едва 8 точки и в момента е на незавидната 16-та позиция, само на точка от зоната на изпадащите.

В последния си двубой от Ла Лига хората на Хавиер Кайеха отстъпиха с 1:3 като гости на Еспаньол. Двата тима направиха оспорван сблъсък в Барселона, но домакините успяха да изтръгнат трите точки в заключителните минути на срещата.

За предстоящия тежък и важен двубой, аут за валенсианци са Фуего, Сориано и Касерес.

Атлетико Мадрид постигна минимален успех с познат резултат, налагайки се с 1:0 у дома срещу Бетис в двубой от осмия кръг на испанското първенство. Анхел Корея донесе победата на своя отбор с попадение в 74-ата минута.

Успехът позволи на "дюшекчиите" да изпреварят градския съперник Реал и да се изравнят по точки с шампиона Барселона. В момента играчите на Диего Симеоне са с 15 пункта, с колкото са и каталунците, като изостават само на точка от лидера Севиля.

Под въпрос за коварната визита във Виляреал, където Атлетико изпитва затруднения, е Диего Коща.

Прогноза: Виляреал – Атлетико Мадрид 1:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!