Еспаньол стигна до късна победа срещу Виляреал

Еспаньол се наложи с 3:1 при домакинството си на Виляреал в среща от 8-ия кръг на Примера дивисион. Двата тима направиха оспорван сблъсък в Барселона, но домакините успяха да изтръгнат трите точки в заключителните минути на срещата.

След само 7 минути игра Ернан Перес технично копна топката над вратаря, давайки аванс на своя отбор - 1:0. В края на първата част равенството бе възстановено, след като Пабло Форналс стреля отблизо, вратарят спаси, но при добавката Карл-Токо Екамби вкара за 1:1. В 79-ата минута Серхи Дардер вкара за 2:1, а в добавеното време на срещата Пабло Пиати окончателно сложи точка на спора, фиксирайки крайното 3:1.

С победата Еспаньол събра актив от 14 точки и се изкачи до 6-ото място в класирането. Виляреал пък се намира на 15-ата позиция с 8 спечелени точки.