Барса загуби нови точки и срещу Билбао

Барселона и Атлетик Билбао завършиха наравно - 1:1 в двубой от седмия кръг на Ла Лига. Двубоят на "Камп нои" бе доста интересен, като каталунците избегнаха второ поредно поражение в испанското първенство след гол на Мунир ел Хадади в 84-ата минута.

В 40-ата билбаинци стигнаха до откриване на резултата. Сусаета центрира отляво към включилия се Де Маркос, който мина зад гърба на Сержи Роберто и засече от пет метра - 0:1. Пет минути преди края на мача Лео Меси получи отдясно и шутира към вратата, Симон не реагира достатъчно добре, аржентинецът отново се пребори за топката и този път подаде към резервата Мунир сложи крак и отбеляза от пет метра - 1:1.

Така Барселона записа трети пореден мач без успех в шампионата, след като започна сезона с четири поредни победи. Шампионите събраха 14 точки и поведоха с една пред Реал Мадрид. Тази вечер от 21.45 часа белите се изправят срещу Атлетико в дербито на Мадрид.