Реал Мадрид спечели само точка при визитата си на Билбао

Атлетик Билбао и Реал Мадрид не успяха да се победят, завършвайки наравно при резултат 1:1 в среща от четвъртия кръг на Ла Лига. Домакините откриха резултата чрез Икер Муниаин, който се разписа в 32-ата минута. Той бе точен от самата голлиния, но останаха сериозни съмнения за засада. Все пак такава не бе отсъдена и домакините поведоха в резултата.

В 64-ата Иско изравни. Гарет Бейл беше изпуснат отдясно и центрира зад гърба на Иниго Мартинес, където изскочи резервата Иско, който отбеляза отблизо с глава - 1:1. В 66-ата домакините изявиха претенции за дузпа за игра с ръка на Дани Карвахал. Реферът прецени, че играчът не е играл умишлено и не отсъди наказателен удар. До края на мача до нов гол така и не се стигна и така двата тима поделиха по точка.