Стадион: "Уанда Метрополитано“, Мадрид
Дата: 15.09.2018 г.
Час: 14:00
Съдия: Хуан Мартинес

Атлетико Мадрид започна изненадващо посредствено новия сезон. В предишния кръг "дюшекчиите“ загубиха от Селта в мач от третия кръг на Примера Дивисион. Срещата се проведе на стадион "Балаидос" във Виго и завърши при резултат 0:2 в полза на домакните. Максимилиано Гомес изведе Селта в 46-та минута, а след шест минути Яго Аспас удвои преимуществото на галисийци. В 70-та минута столичани останаха с човек по-малко след изгонването на Стефан Савич.

Така Атлетико остана с 4 точки и е 10-ти в подреждането на Ла Лига, като изостава на 5 точки от грандовете Барселона и Реал Мадрид.

Отсъстващи за домакините са Витоло, Ариас, Савич и Калинич, а Кореа е под въпрос.

Ейбар пое глътка въздух и постигна първи успех за сезона, след като преди паузата за европейските квалификации баските се наложиха с 2:1 у дома над Реал Сосиедад. Така възпитаниците на Хосе Мендилбар вече имат три точки и се отърсиха донякъде от тежкото началото на кампанията, когато Ейбар стартира с две загуби.

Кадровите проблеми за баските преди визитата в столицата са свързани с контузиите на Леон, Ореляна, Бигас и Калавера.

Прогноза: Атлетико Мадрид – Ейбар 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!