Атлетико ще спечели градския сблъсък с новака Райо

Стадион: "Уанда Метрополитано", Мадрид
Дата: 26.08.2018 г.
Час: 21:15
Съдия: Хосе Гонсалес

Целта пред солидния състав на Атлетико Мадрид ще е да повтори триумфа от 2014 г. и да спечели титлата в Примера. Без съмнение "дюшекчиите“ имат силите да се противопоставят адекватно на колосите Барселона и Реал Мадрид. "Лос колочонерос“ запазиха ключовите футболисти в лицето на Гризман и Облка, а Диего Годин отказа да премине в Манчестър Юнайтед.

Новите в редиците на столичани са Лемар (Монако), Родри (Виляреал), Калинич (Милан), Ариас (ПСВ Айндховен), Кастро (Селта) и Адан (Бетис). Мадрид напуснаха пък Жота (Уулвърхемптън), Кунде (Майнц 05) и Васкес (Райо Валекано).

След като спечели Суперкупата на Европа, надигравайки Реал Мадрид с 4:2, след продължения, Атлетико започна с равенство на старта в Ла Лига. Голямото дерби от първия кръг в шампионата срещу Валенсия не излъчи победите за крайното 1:1, като и двете селекции могат да съжаляват за пропуснатите три точки.

Анхел Кореа реализира за Атлети след 26 минути игра. Антоан Гризман пусна хитро към аржентинеца зад гърба на отбраната, а той, без да се бави излишно, матира Нето. Валенсия се върна в мача в 56-ата минута след страхотен гол на Родриго Морено. До края на мача и двата отбора имаха положения, но в крайна сметка си поделиха по точка.

Витоло е единственият отсъстващ за домакините.

Райо Валекано пък започна кампанията с тежката загуба с 1:4 у дома от Севиля в първи мач от завръщането си в Примера. През миналогодишната кампания "стършелите“ станаха за първи път в своята история шампиони в Сегунда, след като финишираха със 76 пункта, с точка повече от Уеска. Завръщането в Примера е плод на умелата селекция на спортния директор и бивш вратар на столичани – Давид Кобеньо.

Сега целта пред хората на Мичел ще е да запазят елитния си статут в края на сезона. Новите в тима са Какута (Хебей), Поцо (Алмерия) и Васкес (Атлетико Мадрид). Мохика пък напусна по посока Жирона.

За градското дерби срещу Атлетико аут е Веласкес.

Прогноза: Атлетико Мадрид – Райо Валекано 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!