Виляреал стартира сезона със загуба

Виляреал загуби у дома от Реал Сосиедад с 1:2 на старта на новия сезон в испанската Примера дивисион. Сантиаго Касорла изигра първи мач като титуляр за "жълтата подводница“ от 2016 година насам.

Новото попълнение Жерард Морено (16) откри резултата с удар в близкия ъгъл, а две минути след това Марио Гаспар пропусна чудесна възможност да удвои аванса на домакините.

В 40-ата Фунес Мори подари изравнителен гол. Бранителят буквално изведе Вилиан Жозе сам в наказателното поле и бразилецът заложи на силата, наказвайки вратаря за 1:1. В 71-ата минута отбраната на домакините направи нов подарък на гостите. Този път Aлваро Гонсалес поднесе топката на Микел Оярсабал, топката стигна до Хуанми, който вкара прекрасен гол с помощта на гредата - 1:2. В 73-ата Санти Касорла напусна терена под аплодисментите на публиката. До края до нов гол не се стигна и така Виляреал загуби първия си мач за първенство.