Барса с победа при последния мач на Иниеста за каталунците

Барселона се наложи над Реал Сосиедад с минималното 1:0 в срещата помежду си от последния 38-и кръг в Примера дивисион. Филипе Коутиньо вкара единственият гол за домакините, който падна в 57-ата минута.

По-важното обаче е, че това е последен мач за Андрес Иниеста с екипа на каталунците. Феновете на Барса очаквано направиха хореография в чест на феноменалния футболист с номер 8.

Моментът на вечерта бе в 81-та минута, когато близо 85 хиляди на “Ноу Камп" изпратиха на крака Андрес Иниеста. Халфът бе заменен и сложи капитанската лента на ръката на Лео Меси, който пък се появи малко по-рано като резерва.

Каталунците взеха убедително трофея след 93 точки от 38 мача и само 1 загуба през сезона в Ла Лига. Втори в класирането завърши Атлетико Мадрид със 79 точки, пред Реал Мадрид със 76. Реал Сосиедад приключва сезона на 12-та позиция с 49.