Атлетико ще завърши с победа и в Примера

Стадион: "Уанда Метрополитано", Мадрид
Дата: 20.05.2018 г.
Час: 19:30
Съдия: Алфонсо Алварес

Атлетико Мадрид си гарантира 2-ото място в Примера Дивисион, след като в предпоследния кръг се наложи с 1:0 над Хетафе. Така "дюшекчиите" завършват преди градския си съперник – Реал, за първи път от четири години насам.

Единственият гол в мача падна още в 8-ата минута. Тогава Антоан Гризман подаде към Коке, който с плътен удар прати топката в долния десен ъгъл на вратата на Висенте Гуаита.

В 77-ата минута съдията даде дузпа за Хетафе за нарушение на Диего Годин в наказателното поле. Ян Облак обаче направи страхотно спасяване при удара на Файсал.

През седмицата "лос колочонерос" спечелиха втория по сила турнир на Стария континент – Лига Европа, след като надиграха по категоричен начин на финала френския Олимпик Марсилия с 3:0.

Ейбар стабилизира представянето си в заключителните кръгове на кампанията. Преди седмица баските постигнаха втори пореден успех, като този път селекцията на Хосе Мендилбар се наложи с 1:0 у дома над изпадналия Лас Палмас. Така клубът от едноименния град вече има 50 точки и е на 9-то място в класирането, като целта пред баските е да финишират в горната половина на подреждането.

За визитата в столицата отсъстващи са Рико, Енрих, Леон и Диоп.

Прогноза: Атлетико Мадрид – Ейбар 3:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!