Атлетико вече мисли за финала в Лига Европа

Стадион: "Колисеум Алфонсо Перес“, Мадрид
Дата: 12.05.2018 г.
Час: 19:30
Съдия: Хавиер Алберола

Силният финален рейд на Хетафе продължи и в предишния кръг, когато клубът от покрайнините на Мадрид постигна четвърти успех за последните си пет мача в Примера. Този път възпитаниците на Хосе Бордалас се наложиха трудно над предпоследния Лас Палмас, печелейки с 1:0 след гол в заключителните минути.

Важният успех приближи Хетафе в близост до местата, които дават право на участие в Лига Европа. В момента столичани са на 8-ма позиция с 52 точки.

Контузени за домакините са Арамбари, Бергара, Кабрера и Суарес, а ветеранът Фламини е под въпрос.

Атлетико Мадрид допусна домакинско поражение с 0:2 от гостуващия Еспаньол в среща от 26-ия кръг на Ла Лига. Каталунците стигнаха до успеха с попадения на Оскар Мелендо (53) и Лео Баптищао (77). Гостите, освен това играха почти цяло едно полувреме, без наставника си на треньорската скамейка. В началото на втората част треньорът на “папагалчетата" беше изгонен за невъздържан протест. Въпреки това Еспаньол се поздрави с успеха. Все пак, трябва да се отбележи, че столичани бяха без основни футболисти предвид натрупаната умора от мача с Арсенал.

"Лос колочонерос“ запазиха 2-ото си място, след като Реал не успя да спечели гостуването си на Севиля през седмицата. Хората на Диего Симеоне остават със 75 точки, което с три пункта повече пред "белия балет“.

Няколко дни след този двубой за футболистите на Атлетико им предстои мача на сезона в Лион в спор за трофея в Лига Европа срещу Олимпик Марсилия, като двубоят със сигурност ще осмисли кампанията и на двата отбора.

Витоло и Гамейро са с травми за гостите.

Прогноза: Хетафе – Атлетико Мадрид 1:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!