Стадион: "Уанда Метрополитано", Мадрид
Дата: 06.05.2018 г.
Час: 17:15
Съдия: Хосе Мунуера

Атлетико Мадрид измъкна трудна победа при визитата си на Алавес. Хората на Диего Симеоне стигнаха измъчено до успеха с 1:0 след късна дузпа, а малко преди това изпуснаха друга. Все пак взеха трите точки и поне запазиха аванса си пред градския съперник Реал Мадрид.

"Лос колочонерос" действаха по-активно, макар да бяха с голяма част от резервите си. Всичко най-интересно се случи през втората част. В 59-ата минута Витоло тресна греда след хубав индивидуален пробив. В 70-ата Мубарак Вакасо събори Витоло и съдията назначи дузпа. Фернандо Торес стреля в долния десен ъгъл, но резервата Фернандо Пачеко се хвърли и изби. Само седем минути по-късно Вакасо направи втора дузпа, като този път игра с ръка в наказателното поле. Този път късмета си пробва Кевин Гамейро и той не сбърка - 1:0. В последната минута Анхел Корея получи втори жълт картон и напусна малко по-рано от съотборниците си.

Атлетико е с четири точки пред Реал Мадрид, като "дюшекчиите" са общо със 75 пункта в спора за второто място. "Белите" обаче имат мач по-малко.

През седмицата Атлетико успя да се класира за финала във втория по сила турнир на Стария континент – Лига Европа. Мадридчани победиха с 1:0 Арсенал и след 1:1 в първия мач потеглят към Лион в спор за трофея.

Отсъстващи за домакините са наказаните Коща и Кореа, а Хуанфран е под въпрос.

Еспаньол записа 13-то равенство на сметката си. В предишния кръг "папагалчетата" направиха 1:1 у дома срещу вече изпадналия от Примера тим на Лас Палмас. Каталунците стигнаха до точката, след като отбелязаха гол в последната четвърт на мача, а точен бе Морено.

Еспаньол е на 15-ото място с 40 точки и играе за честта си, ако успее да финишира няколко позиции по-напред в крайното класиране.

Аут за визитата в столицата са Лопес и Пиати.

Прогноза: Атлетико Мадрид – Еспаньол 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!