Стадион: "Уанда Метрополитано“, Мадрид
Дата: 22.04.2018 г.
Час: 21:45
Съдия: Хуан Мартинес

Реал Сосиедад се наложи над гостуващия Атлетико Мадрид с класическото 3:0 в среща от кръга на Ла Лига. Отборът на Диего Симеоне имаше проблеми в отсъствието на контузения Диего Коща, но все пак това не бива да ги оправдава за създадените малко опасни атаки. Вилиан Жозе откри резултата в средата на първото полувреме, а след почивката два гола на Хуанми донесоха третата поредна победа на Реал Сосиеад и четвърта загуба за столичани за текущата кампания.

Така преднината на "дюшекчиите" пред Реал Мадрид в борбата за второто място в Ла Лига е само 3 точки.

Контузени за "лос колочонерос" са Фелипе Луиш и Диего Коща, като последният е под въпрос.

Силната серия на Бетис продължи и през седмицата, когато севилският клуб постигна шести пореден успех в първенството и общо 17-ти за сезона. Победата бе много измъчена, но скъпоценна в битката за място в Лига Европа. "Зелено-белите" победиха с минималното 1:0 почти сигурният изпадащ - Лас Палмас, след гол в 94-ата минута.

Така южняците държат здраво 5-ото място в класирането и имат 55 точки в актива си.

За визитата в столицата аут са Федал, Адан и Гарсия.

Безспорно приоритет за домакините е да спечелят втория по сила турнир на Стария континент – Лига Европа. След няколко дни на "дюшекчиите" им предстои тежко гостуване на Арсенал и не е изключено намиращият се в силна серия тим на Бетис да успее да измъкне точки при гостуването си в Мадрид.

Прогноза: Атлетико Мадрид – Бетис 0:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!