Стадион: "Аноета“, Сан Себастиан
Дата: 19.04.2018 г.
Час: 20:30
Съдия: Хавиер Алберола

Отборът на Реал Сосиедад започна добре под ръководството на наскоро назначения Иманол Алгуасил. Специалистът пое "синьо-белите“ уж до края на сезона, но не изключено от управата на баския клуб да му предложат по-дългосрочен договор. В предишния кръг Реал постигна втора поредна победа и вече в три последователни мача няма загуба. Този път баските се наложиха с 1:0 като гости на последния в класирането – Лас Палмас.

Така "синьо-белите“ вече имат 40 точки и се придвижиха до 11-ото място в класирането. Северняците доиграват сезона и в оставащите кръгове до края на кампанията ще защитават честта си.

За предстоящия двубой отсъстващи за Реал са Мартинес, Прието и Моя.

Атлетико Мадрид записа класически успех с 3:0 над гостуващия Леванте в двубой от 32-ия кръг на Ла Лига. По този начин "дюшекчиите" успяха да възстановят разликата до Барселона на 11 точки. Анхел Корея откри резултата след малко повече от половин час игра. Корея финтира двама защитници на съперника в наказателното поле и след това шутира фалцово към левия ъгъл на вратаря, давайки аванс на столичани.

В 41-ата Гризман падна в наказателното поле и съдията по-скоро правилно му извади жълт картон за симулация. Все пак Гризман успя да се разпише в 49-ата минута, удвоявайки аванса на своя тим. Шиме Върсалко центрира ниско към дузпата, откъдето французинът стреля силно под напречната греда за 2:0.

Фернандо Торес оформи крайния резултат в 77-ата минута. Ел Ниньо бе точен с удар от въздуха от около десет метра, като това бе гол номер 100 за него в Примера дивисион.

"Лос колочонерос“ продължават да заемат 2-ото място в таблицата и имат 71 пункта. Целта пред хората на Диего Симеоне ще е да спечелят втория по сила турнир на Стария континент – Лига Европа. Съперник на полуфиналите за мадридчани е може би техният най-голям претендент в лицето на английския Арсенал.

Иначе за предстоящата визита край бреговете на Бискайския залив аут за столичани са Луиш и Ернандес, а Коща е под въпрос.

Прогноза: Реал Сосиедад – Атлетико Мадрид 0:1

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!