Стадион: "Уанда Метрополитано", Мадрид
Дата: 01.04.2018 г.
Час: 21:45
Съдия: Даниел Трухийо

Виляреал стигна до обрат срещу Атлетико Мадрид в дербито на кръга в Ла Лига. "Жълтата подводница" губеше на своя стадион до заключтелните минути на срещата, но в крайна сметка надви “дюшекчиите" с 2:1 в мач от 29-ия кръг на Примера.

Енес Юнал се превърна в герой за своя тим с двата си гола в края (82 и 90+1 мин.). Преди това френската звезда Антоан Гризман бе извел Атлетико напред, разписвайки се от спорна дузпа в 20-ата минута.

След този мач Атлетико продължава да е втори в класирането, но вече на 11 точки зад убедителния водач Барселона. Възпитаниците на Диего Симеоне са с 64 пункта и са четири точки повече от градския съперник Реал Мадрид.

Без съмнение, целта пред мадридчани ще е да успеят да триумфират с трофея от втория по сила турнир на Стария континент - Лига Европа, където хората на Диего Симеоне са един от фаворитите.

Контузени за домакините сa Луиш, Хуанфран и Хименес, а с наказания са звездата Антоан Гризман и Витоло.

Депортиво Ла Коруня е в стряскаща серия от 14 поредни мача без победа в Примера Дивисион. В предишния кръг галисийци направиха самоубийствено 1:1 у дома срещу един от претендентите в битката за оцеляване в лицето на Лас Палмас. Играчите на Кларънс Зеедорф, който все още няма успех, откакто пое "Супер Депор", са на предпоследното 19-то място и имат 20 пункта, а към момента Депортиво е на седем точки от спасението.

За тежката визита в столицата аут са Валверде, Боведа, Картабия и Наваро.

Прогноза: Атлетико Мадрид – Депортиво Ла Коруня 3:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!