Реал се справи с Жирона в мач с девет гола (видео)

Реал Мадрид се наложи над Жирона с 6:3 в среща от 29-ия кръг на Ла Лига. Двата тима си размениха по едно попадение през първата част, а далеч по-интересно бе след почивката, когато дъждът от голове продължи с пълна сила.

Кристиано Роналдо откри в 11-ата минута. След късо изпълнение на корнер Тони Кроос подаде към непокрития CR7, който мигновено шутира към далечния ъгъл и не остави шансове на вратаря - 1:0. В 29-ата Кристиан Стуани изравни. Алекс Гранел центрира от статичното положение, а Стуани бе оставен непокрит и заби топката с глава за 1:1.

Роналдо отново се разписа в 47-ата, завършвайки хубава атака, минала през Васкес и Бензема. В 58-ата точен пък беше Васкес, след асистенция на Кристиано. В 64-ата Роналдо оформи своя хеттрик, а в 67-ата Стуани намали. В края на мача имаше още голове. Първо в 86-ата Бейл бе точен за Реал, а 120 секунди по-късно Хуанпе се разписа за гостите. В края на мача Роналдо вкара още един гол, с което оформи крайния резултат.