Барса се справи с Билбао за едно полувреме (видео)

Барселона се наложи над гостуващия Атлетик Билбао с 2:0 в двубой от 29-ия кръг на Примера. Пако Алкасер откри резултата след само осем минути игра. Жорди Алба прати топката към точката на дузпата за непокрития Алкасер, който насочи технично ниско долу в далечния ъгъл - 1:0. При това положение обаче останаха сериозни съмнения за засада.

Малко след това Коутиньо пробва удар, след който топката се отби от напречната греда, а при добавката Усман Дембеле не успя да се разпише.  като преди това имаше неотсъдена засада на Жорди Алба. След половин час игра Лео Меси напълно заслужено се отчете с попадение. Аржентинецът на няколко пъти бе близо до гола и чак в 30-ата минута записа името си сред голмайсторите. Лео беше оставен непокрит на дъгата на наказателното поле и с хубав удар прати топката в долния ляв ъгъл на Кепа, като това се оказа последен гол в мача.

След почивката също беше интересно и положения имаше и пред двете врати, но в крайна сметка до нов гол не се стигна.